شهادت آتش نشان «مرتضی حیدری»
شهادت آتش نشان «مرتضی حیدری»

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران با اشاره به وقوع آتش سوزی در یک باب مغازه در خیابان شوش از جان باختن یک آتش نشان حین عملیات خبر داد.

جلال ملکی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، با تسلیت به خانواده آتش نشان شهید خدمت مرتضی حیدری گفت: ساعت ۲۰:۳۵ دقیقه دیشب یک مورد آتش سوزی در یک باب مغازه در خیابان شوش واقع در خیابان صابونیان به سامانه ۱۲۵ آتش نشانی تهران اعلام شد که آتش نشانان سه ایستگاه پس از ۴ دقیقه در محل حادثه حضور یافتند.

وی افزود: محل آتش سوزی یک گاراژ عرضه و فروش لوازم خانگی بود که از پشت بام و دودکش آن دود زیادی خارج می‌شد. البته آتش نشانان با سرعت محل اصلی آتش سوزی را شناسایی و درب اتوماتیک آن را با ابزار باز کردند.
سخنگوی سازمان آتش نشانی اضافه کرد: با باز شدن درب مغازه حجم بسیار زیادی از دود و حرارت، محل را فراگرفت و آتش نشانان با هدف پیشرفت کار و اطفای آن وارد مغازه شدند.
ملکی افزود: در محل حادثه، یک چاله بالابر به ارتفاع ۴ متر وجود داشته که متاسفانه بالابر به جای قرار داشتن در سطح، در سقف متوقف شده بود که مرتضی حیدری آتش نشان به علت دود غلیظ و کاهش دید افقی، به داخل آن چاله سقوط می‌کند.
وی با بیان اینکه متاسفانه مرکز اصلی آتش و دود در زیر زمین مغازه نیز قرار داشته است، گفت: با وجود حرارت و دود بسیار زیاد، آتش نشانان پیکر مرتضی حیدری را از محل حادثه خارج می‌کنند و تحویل عوامل اورژانس می‌دهند، اما وی به علت شدت جراحات، جان می‌بازد.
ملکی تصریح کرد: شهید خدمت آتش نشان مرتضی حیدری متاهل و دارای یک فرزند ۷ ساله بود.
سخنگوی سازمان آتش نشانی با بیان اینکه با تلاش آتش نشانان، آتش پس از ساعت‌ها خاموش شد گفت: کارشناسان درحال بررسی علت حادثه و میزان خسارات هستند.
وی درباره مراسم تشییع مرتضی حیدری گفت: با توجه به شرایط کرونایی پایتخت و ممنوعیت برگزاری مراسم تشییع، عصر امروز جلسه‌ای به همین منظور با حضور مدیران آتش نشانی برگزار و نحوه برگزاری مراسم یادبود آتش نشان حیدری اطلاع رسانی خواهد شد.