نتایج کامل یازدهمین المپیاد عملیاتی ورزشی آتش نشانان کشور مشخص شد
نتایج کامل یازدهمین المپیاد عملیاتی ورزشی آتش نشانان کشور مشخص شد

مسابقات این دوره در 8 رشته و در دو گروه مسابقات تخصصی آتش نشانان و امدادگران و مسابقات رشته های عمومی مرتبط با شغل آتش نشانان و امدادگران برگزار شد.

یازدهمین المپیاد عملیاتی- ورزشی آتش نشانان کشور طی روزهای ۸ الی ۱۵ مهرماه با حضور ۹۰۰ آتش نشان ورزشکار در قالب ۱۲۷ تیم از ۴۳ سازمان آتش نشانی از سوی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور به میزبانی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز برگزار و تیم تبریز در مجموع تمامی رشته های مسابقات مقام نخست را کسب نمود.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، پیش از این مسابقات ورزشی آتش نشانان در قالب المپیاد عملیاتی- ورزشی آتش نشانان کشور و مسابقات امداد و نجات در ارتفاع آتش نشانان کشور در دو شهر بصورت مجزا برگزار می شد ولی با برنامه ریزی های به عمل آمده یازدهمین المپیاد عملیاتی- ورزشی آتش نشانان کشور امسال برای نخستین بار بصورت متمرکز و به میزبانی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز برگزار می شود.

مسابقات این دوره در ۸ رشته و در دو گروه مسابقات تخصصی آتش نشانان و امدادگران و مسابقات رشته های عمومی مرتبط با شغل آتش نشانان و امدادگران برگزار شد.

مسابقات تخصصی آتش نشانان و امدادگران شامل شش رشته دوی ۴ در ۱۰۰ متر امدادی، دوی ۱۰۰ متر، آبرسانی با موتور پمپ، صعود و فرود (راپل) تخلیه اضطراری از ساختمان و عملیات ترکیبی امداد و اطفای آتش سوزی است.

مسابقات رشته های عمومی مرتبط با شغل آتش نشانان و امدادگران هم شامل دو رشته طناب کشی و شنای استقامت به مسافت ۴۰۰ متر است.

ایجاد مهارت، دقت و افزایش سرعت عمل، بالا بردن توان عملیاتی و افزایش اعتماد عمومی به توانمندی آتش نشانان و امدادگران کشور، تبادل اطلاعات و انتقال تجارب بین آتش نشانان از جمله ازاهداف مهم برگزاری این المپیاد است.

یازدهمین المپیاد عملیاتی- ورزشی آتش نشانان کشور، بزرگترین رخ داد ورزشی کشور در حوزه مدیریت شهری محسوب می شود.

فهرست برگزیدگان رشته های مختلف این مسابقات به این شرح است:

رشته تخلیه اضطراری :

مقام اول : قزوین مقام دوم : اصفهان مقام سوم : تبریز

رشته صعود وفرود:

مقام اول : اصفهان مقام دوم : زنجان مقام سوم : سبزوار

رشته طناب کشی :

مقام اول: تبریز مقام دوم : مشهد مقام سوم : رشت

رشته شنا:

مقام اول: قزوین مقام دوم:تبریز مقام سوم: یزد و قائم شهر

دو ۱۰۰ متر :

مقام اول: مشهد با زمان ۱۷ ثانیه و ۴۸ صدم ثانیه

مقام دوم: کرج با زمان ۱۷ ثانیه و ۷۲ صدم ثانیه

مقام سوم: شاهرود بازمان ۱۸ ثانیه و ۱۱ صدم ثانیه

در بخش انفرادی نیز جواد مرعشی از مشهد با زمان ۱۶ ثانیه و ۳۵ صدم ثانیه مقام اول را به خود اختصاص داد و محمد اسلامی از مشهد با زمان ۱۶ ثانیه و ۸۵ صدم ثانیه و روح الله محمدی با زمان ۱۶ ثانیه پ ۸۹ صدم ثانیه به ترتیب در رده های دوم و سوم ایستادند.

مسابقات ۴۰۰ متر امدادی المپیاد عملیاتی – ورزشی المپیاد آتش نشانان و امدادگران کشور

۴۰۰ متر امدادی

مقام اول: کرج با زمان ۵۹ ثانیه و ۹۷ صدم ثانیه

مقام دوم: تبریز با زمان ۶۱ ثانیه

مقام سوم: قزوین با زمان ۶۴ ثانیه

آبرسانی

مقام اول: شاهرود با زمان ۳۱ ثانیه و ۶۱ صدم ثانیه

مقام دوم: ساری با زمان ۳۴ ثانیه

مقام سوم: گرگان با زمان ۳۵ ثانیه

ترکیبی

مقام اول: قزوین با زمان ۴۹ ثانیه و ۵۴ صدم ثانیه

مقام دوم: شاهرود با ۵۰ ثانیه و ۶۲ صدم ثانیه

مقام سوم: کرج با ۵۰ ثانیه و ۸۹ صدم ثانیه

در بخش انفرادی نیز روح اله سهرابی از قزوین با زمان ۴۶/۸ ثانیه در سکوی نخست ایستاد و محمد اسلامی از مشهد با ۴۷/۷۹ ثانیه و مجتبی یاوری از زنجان با ۴۸/۸۸ ثانیه در رده های دوم و سوم جای گرفتند.

تبریز قهرمان یازدهمین دوره المپیاد عملیاتی- ورزشی آتش نشانان کشور

در پایان یازدهمین دوره المپیاد عملیاتی- ورزشی آتش نشانان که با حضور بیش از هزار آتش نشان از شهر های مختلف کشور، در دو گروه و در طول مدت یک هفته برگزار شد، تیم آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز، در مجموع امتیازبندی‌های دو گروه عمومی و تخصصی، و در مجموع هشت رشته مسابقات مقام اول را کسب نمود.

تیم های آتش نشانی اصفهان و کرج نیز در مجموع به ترتیب عناوین دوم و سوم را به خود اختصاص دادند.

  • نویسنده : خبرنگار عملیاتی ورزشی