هشت روش برای از بین بردن درد های عضلانی
هشت روش برای از بین بردن درد های عضلانی

درد های عضلانی در زندگی روزمره ما حضور دارند.ممکن است بخاطر آسیب های ورزشی ویا یک تصادف کوچک اتفاق بیفتند، به هر حال این درد ها هر روز به سراغ ما می آیند. با استفاده از روش های زیر می توان این درد ها را از بین برد.

درد های عضلانی در زندگی روزمره ما حضور دارند.ممکن است بخاطر آسیب های ورزشی ویا یک تصادف کوچک اتفاق بیفتند،به هر حال این درد ها هر روز به سراغ ما می آیند.با استفاده از روش های زیر می توان این درد ها را از بین برد.

۱کیسه یخ

RICE مخفف یک روش از بین بردن درد ها عضلانی است .R برای استراحت I برای یخ C برای فشرده سازی و E برای ترفیع هستند. این روش اغلب مفید است اما یک مجله ورزشی در ژانویه ۲۰۱۲ در مقاله ای گفت که گاهی استفاده از یخ بهترین راه برای از بین بردن درد و گرفتگی عضلات نیست مخصوصا اگر وسط انجام ورزش یا کاری باشید که قصد ادامه آن را دارید محققان بر این باورند که یخ با وجود اینکه درد را از بین می برد ولی قدرت و کشش ماهیچه ها را نیز کاهش می دهد و تاثیر منفی روی کار شما می گذارد پس اگر در حین انجام کاری دچار این درد شدید سعی کنید استراحت کنید تا درد از بین برود یا کاهش یابد.

۲داروهای ضد التهاب یا NSAIDs
آسپرین،پروفن و ناپروکسین این داروها نه تنها درد شما را از بین می برند،بلکه تب را کاهش داده ؛ضد التهاب اند و از لخته شدن خون جلو گیری می کنند و از آنجایی که عامل اصلی برای از بین بردن اینگونه درد ها کاهش التهاب آنهاست پس این داروها درمانی مناسب برای از بین بردن درد هاست.

۳داروهای موضعی

یک راه دیگر برای از بین بردن درد های عضلانی استفاده از مسکن های موضعی مثل پماد ها،کرم ها، لوسیون ها و ژل های مخصوص است. این مسکن ها را دقیقا در محل درد بمالید.

۴فیزیوتراپی و کار درمانی

اگر درد شما بسیار زیاد و طاقت فرسا است،طوری که شما را ضعیف کرده،به شما فیزیو تراپی را پیشنهاد می کنیم.فیزیوتراپی به شما کمک می کند که قدرت بدنی خود را دوباره بدست آورید.تمرین های فیزیوتراپی و کار درمانی کمک می کنند به راحتی حرکت کنید و عضلات شما را قوی میسازد.
۵ماساژدرمانی

ماساژ یا مالیدن بخشهای دردناک از قدیم مرسوم بوده است. بهتر است برای جلوگیری از صدمه به پوست از نرم کننده و چرب کننده موضعی استفاده کرد. ماساژدرمانی برای دردهای پشت و کتفها و سرشانه تاثیر بیشتری دارد.اخیرا روشهای کایروپراکتیک با دستکاری ستون فقرات نیز مرسوم شده که تاثیرگذاری آن هنوز قطعی نیست.

۶آرمش: تقویت و کشش

اگر عضلات شما به اندازه کافی قوی نباشند،ممکن است بیشتر در معرض اینگونه درد ها باشید،تمرین های تقویت کننده عضلات،شما را در برابر درد مقاوم تر و مفاصل آرنج و زانو ها را تقویت و از صدمه دیدن آنها،جلوگیری می کند. همچنین تمرین های کششی،عضلات را انعطاف پذیر می سازند که همین امر از یروز درد جلو گیری می کند.

۷طب سوزنی و طب فشاری

طب سوزنی یک روش درمانی بسیار قدیمی است. سوزن هایی را برای از بین بردن درد، در قسمت های مخصوصی از بدن فرو می کنند تا انرژی بدن را آزاد کنند.
متخصصان طب فشار نیز مانند طب سوزنی عمل می کنند. با این تفاوت که به جای فرو کردن سوزن با فشار انگشت این عمل را انجام می دهند.

۸آرامش و شل کردن عضلات و بیوفیدبک

بعضی ها از ریلکسیشن و شل کردن عضلات،برای از بین بردن درد عضلات خود،استفاده می کنند، مدیتیشن و دیگر روش ها،می توانند از استرس کاسته و درد را کاهش داد.

  • نویسنده : خبرنگار عملیاتی ورزشی
  • منبع خبر : Firesport.ir