برگزاری کارگاه دانش افزایی آمادگی جسمانی آتشنشانان در سمنان
برگزاری کارگاه دانش افزایی آمادگی جسمانی آتشنشانان در سمنان

وی درپایان یادآور شد: به شرکت کنندگان در این دوره گواهینامه پایان دوره آموزشی اعطا خواهد شد.

‍ با همکاری سازمان آتش نشانی و هیات ورزش های همگانی سمنان صورت گرفت؛

برگزاری کارگاه دانش افزائی اهمیت آمادگی جسمانی برای آتش نشانان و امدادگران به گزارش خبرنگار عملیاتی ورزشی: ، رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان  گفت: کارگاه دانش افزائی اهمیت آمادگی جسمانی  با حضور آقای محمد پارسا دکترای مدیریت تربیت بدنی و علوم ورزشی و قهرمان چندین دوره مسابقات عملیات ورزشی آتش نشانی ،برای آتش نشانان و امدادگران با حضور بیش از ۱۰۰ نفر از آتش نشانان و امدادگران  سمنان در سالن همایش اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی سمنان برگزار شد.

سعید اسمعیل پور با اشاره به اهمیت آمادگی جسمانی آتش نشانان و امدادگران در مواجه  با حوادث و خطرات گفت: ورزشکاران بین‌المللی تنها دو بار در سال به بالاترین حد آمادگی می‌رسند اما آتش نشانان در تمامی ساعات شبانه روز بایستی در اوج آمادگی باشند.

وی با بیان اینکه تنها راه مقابله بر استرس‌های وارد آمده بر بدن آتش نشانان را آمادگی جسمانی است،‌ گفت: توصیه های ورزشی ویژه ای برای مشکلات و دردهای مفاصلی و امراض جسمانی که به واسطه تحرکات زیاد و سریع در آتش نشانان ایجاد می‌شود وجود دارد.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان به نقش ورزش و آمادگی جسمانی در میان آتش نشانان اشاره کرد و گفت: در راس فعالیت‌های آتش نشانان آمادگی جسمانی قرار دارد و اگر نباشد، تکنیک، تاکتیک و جسارتی وجود نخواهد داشت.

اسمعیل پور در ادامه گفت : این همایش با همکاری هیات ورزش های همگانی شهرستان سمنان و پیشنهاد ، پیگیری و برنامه ریزی  کمیته آتش نشانان و امدادگران این هیات که با عضویت آتش نشانان این سازمان همراه است ، جهت ارتقای سطح آمادگی  و جسمانی آتش نشانان و … برگزار شد.

وی درپایان یادآور شد: به شرکت کنندگان در این دوره گواهینامه پایان دوره آموزشی اعطا خواهد شد.

  • نویسنده : خبرنگار عملیاتی ورزشی
  • منبع خبر : Firesport.ir