دوشنبه, ۱ مرداد , ۱۴۰۳ Monday, 22 July , 2024
پ
 • شناسه : 1264
 • 08 می 2019 - 11:10
 • 2711 بازدید
 • 0 دیدگاه
 • ارسال توسط :
محسن تختی آتشنشان

مصاحبه با محسن تختی آتش نشانی که در فیلم تختی ایفای نقش جهان پهلوان را بر عهده داشت

مصاحبه با محسن تختی آتش نشانی که در فیلم تختی ایفای نقش جهان پهلوان را بر عهده داشت
مصاحبه با محسن تختی آتش نشانی که در فیلم تختی ایفای نقش جهان پهلوان را بر عهده داشت

محسن تختی در پاسخ به این سوال که آیا کشتی گرفتن سخت تر است یا بازیگر گفت: صادقانه باید بگویم که پیش از این، نسبت به فیلمسازی و بازیگری تصور می کردم که عده ای دور هم جمع می شوند و ضمن خوشگذرانی زیاد، در نهایت فیلمی هم می سازند و تحویل مردم می دهند؛ اما وقتی در این پروژه قرار گرفتم متوجه تفاوت واقعیت با تصوراتم شدم. وی افزود: شغل اصلی من آتش نشان است که فکر می کنم وجه اشتراک زیادی با فیلمسازی دارد؛ چرا که در هر دو این مشاغل، استرس و تنوع کاری بسیار زیاد است و هر دو شغل هایی فرسایشی هستند.

مصاحبه با محسن تختی آتش نشانی که در فیلم تختی ایفای نقش جهان پهلوان را بر عهده داشت

تشابه بازیگری و آتش نشانی از زبان بازیگر فیلم تختی/هیجان دیدن فیلم برایم بیشتر از بازیگری بود

محسن تختی گفت: پس از ایفای این نقش مطمئنم که باید تغییراتی در زندگیم بدهم تا شرمنده ایشان و مردم نباشم تا اگر روزی مردم مرا دیدند با خود نگویند که شخص بدی آمده و نقش بزرگ مردی مثل آقا تختی را بازی کرده است.

به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری موج، در حالی آخرین روز اکران فیلم سینمایی غلامرضا تختی ساخته بهرام توکلی را سپری می کنیم که براساس آمار درج شده در سامانه فروش سینمای ایران این فیلم سینمایی تا این لحظه در پایان هفته ششم اکران فروشی بیش از  یک میلیارد و هشتصد میلیون تومان را تجربه کرد که شاید فروش کم آن نسبت به سایر فیلم های این نوبت اکران در سال جاری، کمی دور از انتظار بود.

در این فیلم که به مرور کوتاهی از کل زندگی جهان پهلوان تختی می پردازد چهار نابازیگر نقش سنین مختلفغلامرضا تختی را بازی کرده اند که ما با یکی از آنها که بیشترین پلان ها را هم به خود اختصاص داده بود، گفتگویی انجام داده ایم که در ادامه می خوانید.

بازی در نقش تختی مسئولیتی بزرگ و ترسناک بود

محسن تختی بازیگر نقش جوانی های جهان پهلوان در فیلم سینمایی غلامرضا تختی جدای از تشابه ظاهری (که البته با گریم مناسب بسیار زیاد هم شده بود) از منظر نام خانوادگی هم با این اسطوره ورزشی تشابه نام داشت، در گفتگو با خبرنگار سینمایی خبرگزاری موج در پاسخ به این سوال که با توجه به اینکه خودت هم کشتی گیر هستی آیا بازی در نقش یکی از بزرگترین اسطوره های ملی و کشتی کشور برایت ترسناک و استرس زا نبود گفت: من واقعا نمی دانم که این حس را چگونه بیان کنم. چرا که واقعا ترس هم داشت چون بازی کردن چنین نقشی مسئولیت بزرگی است و بعد از این هم مسئولیت بیشتری برایم ایجاد خواهد کرد.

وی در مورد تصورش از تاثیر بازی این نقش در زندگیش گفت: این نقش حتی قبل از اکران فیلم در زندگی من تاثیر گذار بوده چرا که به دلیل تشابه نام خانوادگیم با آقا تختی سعی می کردم در موردش زیاد مطالعه کنم و وقتی به این فیلم پیوستم مطالعه و اطلاعاتم راجع به آقا تختی بیشتر شد.

باید خودم را تغییر دهم تا شرمنده آقا تختی نشوم

تختی افزود: پس از ایفای این نقش مطمئنم که باید تغییراتی در زندگیم بدهم تا شرمنده ایشان و مردم نباشم تا اگر روزی مردم مرا دیدند با خود نگویند که شخص بدی آمده و نقش بزرگ مردی مثل آقا تختی را بازی کرده است.

تصورم از بازیگری اشتباه بود

محسن تختی در پاسخ به این سوال که آیا کشتی گرفتن سخت تر است یا بازیگر گفت: صادقانه باید بگویم که پیش از این، نسبت به فیلمسازی و بازیگری تصور می کردم که عده ای دور هم جمع می شوند و ضمن خوشگذرانی زیاد، در نهایت فیلمی هم می سازند و تحویل مردم می دهند؛ اما وقتی در این پروژه قرار گرفتم متوجه تفاوت واقعیت با تصوراتم شدم.

وی افزود: شغل اصلی من آتش نشان است که فکر می کنم وجه اشتراک زیادی با فیلمسازی دارد؛ چرا که در هر دو این مشاغل، استرس و تنوع کاری بسیار زیاد است و هر دو شغل هایی فرسایشی هستند.

بازی در نقش تختی در تقدیر من نوشته شده بود

تختی در مورد نحوه پیوستنش به پروژه تختی گفت: شاید حرفی که می خواهم بزنم خیلی احساسی باشد اما به عقیده من پانزده سال پیش که من به دلیل نام خانوادگیم به سراغ کشتی رفتم، احساس می کنم استارت این کار آنجا زده شده بود. من هم کشتی گیر بودم و هم ته چهره آقا تختی را داشتم که به طور اتفاقی در فضای مجازی مرا دیده بودند و خوشبختانه انتخابم کردند.

بازیگر نقش تختی با بیان اینکه در این فیلم به طور واقعی کشتی گرفته در مورد باور پذیر بودن و ضبط مناسب صحنه کشتی گرفتن تختی در فینال جام جهانی ملبورن از منظر یک کشتی گیر گفت: پیش از اینکه بخواهیم این صحنه را ضبط کنیم من سعی می کردم که فیلم های کشتی گیری آقا تختی را زیاد ببینم و خوشبختانه تصاویر این صحنه ها را هم به من داده شد تا تماشا کنم. من همه سعی خودم را کردم که با استیل ایشان کشتی بگیرم و به نظرم اجرای خوبی هم شده است.

احساس کردم آقا تختی است که کشتی می گیرد

وی در مورد حسش در آن لحظه گفت: شاید زیاد احساساتی شده باشم اما موقع تماشای فیلم، واقعا در آن لحظه این حس را داشتم که انگار خود مرحوم تختی است که کشتی می گیرد.

برای تماشای فیلم استرس زیادی داشتم

محسن تختی در مورد اولین باری که فیلم را در سینما دید گفت: من برای اولین بار فیلم را در جشنواره فیلم فجر و همراه با اهالی رسانه تماشا کردم و تا پیش از آن در طول تولید به جز یکی دو پلان هیچ چیز دیگری از فیلم را ندیده بود. باید بگویم که از شب گذشته اش استرس بالایی داشتم و باید بگویم شدت هیجان تولید در مقابل این استرس اصلا چیزی نبوده و قابل مقایسه نبود. مدام نگران این بودم که بالاخره فیلم چگونه خواهد شد.

وی در پاسخ به این سوال که موقع تماشای فیلم خودتان را تماشا می کردید یا آقا تختی را گفت: به هر حال من حجم قابل توجهی از حضور را در این فیلم داشتم و به غیر از همان صحنه های کشتی ملبورن که اشاره کردم، طبیعتا به نحوه بازی خودم نگاه می کردم و شاید ذهنم در رفت و آمد بین این دو بود.

این بازیگر در مورد دلیلش برای تماشای چندباره فیلم  گفت: از تماشای چندباره این فیلم برای دیدن جنبه های مثبت و منفی بازی خودم و فیلم استفاده کرده ام.

محسن تختی در مورد مدت زمان صرف شده برای ضبط مسابقات ملبورن گفت: به دلیل اینکه هم من و هم بازیگر مقابلم هر دو کشتی گیر حرفه ای بودیم؛ خدا را شکر، زمان زیادی صرف ضبط این صحنه ها نشد یعنی تکرار زیاد نداشتیم. اما با توجه به تنوع پلان و برداشت های مختلف،در کل ضبط تصاویر کلیه کشتی های مربوط به مسابقات ملبورن و هلسینکی حداکثر حدود شش روز طول کشید.

وی در مورد تعداد دوربین های مورد استفاده برای ضبط این تصاویر گفت: یک دوربین و در برخی موارد با دو دوربین این تصاویر ضبط می شد.

دوست دارم باز هم بازی کنم

بازیگر نقش جوانی های تختی در فیلم سینمایی غلامرضا تختی در مورد علاقه اش به بازیگر گفت: من به بازیگری علاقمندم و اگر پیشنهاد خوبی داشته باشم حتما از آن استقبال می کنم.

 • نویسنده : خبرنگار عملیاتی ورزشی
 • منبع خبر : mojnews.com

برچسب ها

برگزاری انتخابی تیم ملی عملیاتی ورزشی 27 ژوئن 2024

انتخابی تیم ملی عملیاتی ورزشی
برگزاری انتخابی تیم ملی عملیاتی ورزشی

کرج قهرمان مسابقات آمادگی جسمانی شهرداریهای کشور 16 فوریه 2024

آمادگی جسمانی ویژه آتشنشانان کشور
کرج قهرمان مسابقات آمادگی جسمانی شهرداریهای کشور

اردونشینان تیم ملی عملیاتی ورزشی آتشنشانان ایران شناخته شدند 07 جولای 2024
انتخابی تیم ملی

اردونشینان تیم ملی عملیاتی ورزشی آتشنشانان ایران شناخته شدند

پوستچی افزود اولین اردوی تیم ملی بعد از تاسوعا و عاشورای حسینی در پایتخت عملیاتی ورزشی ایران شاهرود برگزار خواهد گردید.

برگزاری انتخابی تیم ملی عملیاتی ورزشی 27 ژوئن 2024
انتخابی تیم ملی عملیاتی ورزشی

برگزاری انتخابی تیم ملی عملیاتی ورزشی

آتشنشانان ورزشکار ایران طی فرایند انتخابی راهی مسابقات جهانی چین ۲۰۲۴ خواهند شد.

کرج قهرمان مسابقات آمادگی جسمانی شهرداریهای کشور 16 فوریه 2024
آمادگی جسمانی ویژه آتشنشانان کشور

کرج قهرمان مسابقات آمادگی جسمانی شهرداریهای کشور

وی همچنین افزود در این رقابت ۴۸نفره که بین بهترین و آماده ترین آتشنشانان ورزشکار کشور برگزار گردید در ۴ رده سنی نفرات برتر به شرح زیر معرفی شدند.

ثبت دیدگاه

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.